Comarch Systemics Nokia Solutions and Networks
Ericpol Sp. z o.o. UBS Orange

Kraków

Kraków był stolicą Polski od 1038 do 1569 i posiada wiele atrakcji turystycznych. Dużo cennych informacji o Krakowie można znaleźć na oficjalnej stronie dla turystów (cracow.travel) i na stronach Wikipedii (en.wikipedia.org/wiki/Kraków). Poniżej przedstawiamy informacje o najważniejszych atrakcjach.

Zobacz koniecznie:

  1. Rynek Główny - największy rynek średniowiecznej Europy (powstał w 1257).
  2. Kościół Mariacki - wspaniały gotycki kościół z XIV wieku. W środku największy, i przez wielu uznany za najpiękniejszy średniowieczny ołtarz w Europie. (Wejście dla turystów z boku kościoła).
  3. ulica Kanonicza - mała ale malownicza ulica z XIV wieku prowadząca prosto na wzgórze wawelskie
  4. Wawel i Katedra Wawelska - przez wiele wieków była to posiadłość królów Polski, koronowanych i chowanych w Katedrze Wawelskiej. Imponujące komnaty królewskie i bezcenna kolekcja ponad 130 XVI-wiecznych arrasów. Również, zestaw wspaniałych tureckich namiotów zabranych przez króla Jana III Sobieskiego po zwycięskiej bitwie pod Wiedniem w 1683r.

Warte zobaczenia:

  1. Podziemia Rynku - otworzone w 2010 r. pod Rynkiem Głównym, multimedialny podziemny szlak "Śladami europejskiej tożsamości Krakowa" przenosi zwiedzających do średniowiecznego Krakowa. Bilet można kupić on-line.
  2. Collegium Maius i Uniwersytet Jagielloński - założony przez króla Kazimierza Wielkiego w roku 1364 jako Akademia Krakowska, jest najstarszą polską uczelnią. Wychowankami tej uczelni byli m.in.: Mikołaj Kopernik, Karol Wojtyła, Wisława Szymborska.
  3. Brama Floriańska i Barbakan - fragment średniowiecznych fortyfikacji chroniących miasto, w tym perła krakowskich fortyfikacji – gotycki barbakan.
  4. Muzeum Książąt Czartoryskich - muzeum zawierające jeden z niewielu obrazów Leonarda da Vincii - Dama z gronostajem.
  5. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha - jedno z najbogatszych zbiorów kultury japońskiej na Świecie.